راز موفقیت افراد موفق چیست؟

آیا می‌خواهید راز موفقیت افراد موفق را بدانید؟

موفقیت، این کلمه را بارها شنیده اید و از آن استفاده کردید.اگر در حال خواندن این مطلب هستید، یعنی در جستجوی موفقیت هستید. افراد موفق زیادی را در زندگی دیده اید، جایگاه مادی و معنوی خوبی را برای خود تصور می‌کنید، دوست دارید مثل آدم های موفق زندگی کنید، اما دقیقا راز موفقیت افراد در چیست؟

موفقیت

بیایید نگاهی دقیق تر و راحت تر به مسئله بیاندازیم. ابتدا باید حساب کتابتان را با خودتان مشخص کنید. روانشناسان بزرگ دنیا می‌گویند موفقیت یک مفهوم نسبی است. یعنی موفق شدن برای هرکس متفاوت است. برای یک فوتبالیست، قهرمانی مسابقات فوتبال و رسیدن به شهرت است. برای یک دانشمند کشف مسائل جدید علمی و… برای هرکس مفهوم و تعریفی دارد. ابتدا قبل از بررسی راز موفقیت، تکلیفتان را با خودتان مشخص کنید. موفقیت در زندگی شما چیست؟

موفقیت یک مفهوم نسبی است اما قواعد کلی در

10 راز موفقیت افراد موفق

 

 1. موفقیت را می‌خواهند

اولین مسئله در فهمیدن راز زندگی افراد موفق باید این مسئله را با خودتان حل کنید. شما باید از تمام وجودتان موفقیت را بخواهید. می توانید ناامید شوید و از اینکه چقدر زندگی سخت است، شکایت کنید. شما می توانید هر روز به سر کار بروید و در مورد شغل ، همکاران یا رئیس خود ناله کنید. شما می توانید مسیر متوسطی را برای زندگی و شغلتان داشته باشید و هفته ای 40+ ساعت را برای شغلی که از آن متنفر هستید بگذرانید. افراد زیادی این کار را می کنند.

موفقیت به راحتی به دست نمی‌آید. نمی‌توانید تمام هفته را منتظر آخر هفته باشید و زندگی را برای خودتان تلخ کنید. افراد بزرگ اینگونه به موفقیت نمی‌رسند. موفق شدن فداکاری لازم دارد آیا توانایی فداکاری را دارید؟

 1. متوقف نمی‌شنود

افراد موفق در رویاها زندگی نمی‌کنند. راز موفقیت آنها این است که به چیزی که فکر می‌کنند عمل می‌کنند. توجه کنید تنها مسائل بی خطر چیزهایی هستند که شما را در میانه یا پایین خط قرار می‌دهند. تجارت های موفق هیچکدام 100 در صد نیستند. اجازه ندهید خطر شما را متوقف کنید. از شکست خوردن نترسید. فکر کنید، شجاع باشید و عمل کنید. مطمئن باشید اکثر مردم به خاطر کارهایی که انجام نداده اند بیشتر تاسف می‌خوردند و پشیمانند.

 1. افراد موفق دارای اعتماد به نفس غیرقابل باور هستند

افراد موفق گاهی اوقات از شک و تردید خود رنج می برند، اما نکته در اینجاست که آنها را جدی ‌نمی‌گیرند. این افراد به جای اینکه بیش از اندازه به اشتباهات خود و اشتباهاتی که ممکن است انجام دهند فکر کنند، بر روی نقاط قوت خود متمرکز می‌شوند. این نقاط قوت به عنوان پایه و سکوی پرتابی عمل می‌کنند که آنها را به اندازه مطرح شدن در دنیا، رو به جلو پرتاب می‌کنند. خودباوری بخش بزرگی از  راز موفقیت را به خود اختصاص می دهد. دیده ایم که بسیاری از افراد با استعداد کم‌نظیر به دلیل اعتقاد داشتن به خودشان، به کارهای بزرگی می رسند. همچنین دیده ایم که افرادی با استعدادی فوق العاده به دلیل عدم اعتقاد به خود ، استعداد بالقوه خود را کاملاً هدر می دهند. اعتماد به نفس “سکوی پرتاب” است و استعداد شما تا چه حد می تواند حرکت کند. بدون اعتقاد به خود، همه استعدادها هدر می رود.

 1. آنها به آنچه دیگران فکر می کنند اهمیتی نمی دهند

افراد موفق بسیار به نظرات خود اهمیت می دهند. نه به شیوه ای متکبر و مغرورانه، بلکه به روشی مبتنی بر ایمان. آنها می‌دانند چه توانایی هایی دارند و سیستم های اعتقادی قوی دارند. آنها خودشان را دوست دارند و آنچه را که برای آن ایستاده اند را دوست دارند. آنها آرمان ها و ارزش های قدرتمندی دارند و  طبق آن زندگی می کنند. وقتی که ارزشهای واضحی در مورد زندگی ندارید ، راحت ترین کار “فراموش کردن آرزو” است.

 1. آنها خارج از چارچوب فکر می کنند

افراد موفق تمایل ندارند که زندگی را همانگونه که “هست” بپذیرند. آنها دائما سؤال می كنند و دائماً به دنبال راه هایی برای بهبود “راه آن” هستند. آنها رهبر هستند ، پیروان نیستند و نمی ترسند رو به جلو بروند. هرچه بیشتر مردم به آنها بگویند کاری را که علاقه دارند، انجام ندهند، مصمم تر می شوند که این کار را انجام دهند. راز موفقیت های بسیار بزرگ در همین است.

 1. آنها انعطاف پذیر هستند / از شکست نمی ترسند

عدم موفقیت به عنوان سرنخ معما دیده می شود. افراد موفق به جای درونی کردن شکست ، آن را به عنوان بخشی ضروری از زندگی می دانند. آنها خود را ناکام نمی بینند ، بلکه شکست را به  عنوان کار بی نتیجه نگاه می کنند. یک تفکیک ذهنی روشن بین شخص و عمل وجود دارد. اگر این مسئله را یکی کنید ، شکست فقط یک معضل بزرگ است. به بیانی دیگر نباید مشکلات و شکست هایتان را شخصی کنید و فقط فکر غصه خوردن باشید.

 1. افراد موفق دارای نگرش “می توانم انجام دهم” هستند

این یک راز موفقیت مهم است. افراد موفق و مشتاق و همیشه آماده چالش ، به دنبال یافتن راه حل هستند. آنها اصلاح کننده زندگی هستند. آنها وسواس ندارند مواردی را که قابل رفع نیستند برطرف کنند و می دانند چه موقع باید عقب برگردند و چیزی را رها کنند. افرادی که عزت نفس کمی دارند ، کسانی هستند که رها کردن برای آنها دشوار است زیرا خودشان را به عنوان یک وظیفه مرتبط به عمل می دانند و اگر قادر به حل مسئله نباشند، خود را ناکام می دانند. راز موفقیت افراد موفق چیست؟ افراد موفق می توانند دیدگاه خود را حفظ کنند و شور و شوق خود را از بین نبرند. آنها تشخیص می دهند که تلاش مهمتر از مزایا است.

موفقیت

نگرش افراد موفق توانایی انجام کارها می‌باشد.

 

 

 1. آنها مسئولیت زندگی خودشان را به عهده می گیرند

افراد موفق می دانند که به دلیل انتخاب های خاص خود در موقعیت فعلی خود در زندگی قرار دارند. افرادی که مسئولیت انتخاب خود در زندگی را به عهده نمی گیرند ، تمایل دارند همان خط های قدیمی را تکرار کنند، ناکامی ها را به گردن والدین، دوستان، دولت ها و هزار جور بهانه دیگر بی‌اندازند.

 

 1. آنها خودآگاه هستند، نقاط قوت و ضعف خود را می‌دانند

افراد موفق به خود احترام می گذارند و می دانند که در چه شرایطی خوب هستند. آنها همچنین می دانند که در چه وضعیتی خوب نیستند. آنها هیچ مشکلی در پذیرش نقاط ضعف خود ندارند ، اما در سرمایه گذاری در نقاط خوب خود ماهر هستند. افراد موفق ممکن است فوق العاده به نظر برسند اما اصلاً اینطور نیستند. آنها فقط از طرز تفکر خود تا رسیدن به قله‌ی هدف، افکاری را که برای آنها مؤثر است انتخاب می کنند.

راز موفقیت افراد موفق چیست؟

 

 1. آنها باز می گردند

افراد واقعاً موفق تمام اتفاقات را مدیون خودشان نمی‌دانند. آنها تصویر بزرگتر را می بینند و به دیگران باز می گردانند. آنها مجموعه ای از اعتقادات سالم راجع به دیگران دارند، اینکه مردم معمولاً خوب هستند و نیازی به گول زدن آنها نیست. افرادی که از کودکی ناراضی و ناآرام هستند، رشد می کنند و دنیا را به عنوان یک مکان متوسط و ناآگاهانه می بینند و به احتمال زیاد باورهای منفی راجع به جهان درج می کنند. به عنوان یک بزرگسال ، مهم است که این عقاید منفی را زیر سؤال ببرید. به عنوان بزرگسالان ، ما انتخاب بیشتری در زندگی داریم و این مهم است که ما بیشترین استفاده را از زندگی خود داشته باشیم. با یک نگاه متعادل تر نسبت به جهان ، اعمال و رفتار ما به خود ما باز می‌گردد. اگر عصبانی هستیم و احساس تحمل سختی می کنیم ، به احتمال زیاد کمتر می خواهیم که به جهان اطرافمان کمک مثبت کنیم. ما معتقدیم که چیزی را مدیون هستیم و حالت قربانی و ستم دیده را به خود می‌گیریم. راز موفقیت به وضوح در برابر ماست، کافی است با دقت نگاه کنیم.

برای اینکه بهتر درک کنید راز موفقیت افراد موفق چیست؟ ا مجموعه ای از بهترین کتابهای صوتی پیشنهاد شده از افراد موفق سراسر دنیا آشنا شوید

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

 1. mahdi :
  29 تیر 1399

  دلزریرزر یذذز

0