کتاب صوتی کشف توانایی فردی

 

کتاب گویای کشف توانایی فردی

 

شما با گوش دادن به این کتاب جیم ران یعنی کشف توانایی فردی به این موضوع پی میبرید که کنترل زندگیتان در دستان خودتان میباشد میتوانید همواره شاد و آرام باشید و…

تغییر یک انتخاب است

هر زمان که انتخاب کنیم می‌توانیم تصمیم بگیریم که برای تغییر، برنامه ریزی کنیم. هر زمان که بخواهیم می‌توانیم کتابی بخوانیم که ذهن ما را به دنیای جدیدی از علم و دانش باز کند. هر زمان که تصمیم بگیریم می‌توانیم فعالیت جدیدی را آغاز کنیم. هر لحظه ای که اراده کنیم می‌توانیم فرآیند تغییر در زندگی را آغاز کنیم. می‌توانیم این کار از همین لحظه و همین حالا شروع کنیم و یا اینکه آن را هفته آینده، ماه آینده و یا سال آینده موکول کنیم.می‌توانیم هیچ کاری نکنیم. می‌توانیم به جای انجام دادن کارها وانمود کنیم که کاری انجام می‌دهیم و اگر اعتقاد به تغییر کردن و اینکه باید خودمان را عوض کنیم برای ما آزار دهنده و ناخوشایند است می‌توانیم تصمیم بگیریم همانطور که هستیم باقی بمانیم.

می‌توانیم استراحت را بر کار ترجیح دهیم. می‌توانیم سرگرمی را بر آموزش، بی صداقتی و دروغ را بر راستی و شک و تردید را بر اعتماد و اطمینان ترجیح دهیم. ما خودمان انتخاب می‌کنیم. اما تا زمانی که در حالت ذهنی نفرین فرستادن به رویدادهای زندگی باشیم، به علل آن رویدادها پروبال خواهیم داد و به قول شکسپیر “ستارگان را مقصر می دانیم در حالی که خود ما مقصر هستیم”ما بر اساس انتخاب‌های گذشته خود شرایط امروزمان را به وجود آورده‌ایم. از همین امروز می‌توانیم مسئولیت انتخاب‌های بهتر را بر عهده بگیریم. آن‌هایی که در جستجوی زندگی خوب هستند، به زمان بیشتری برای فکر کردن و رسیدن به نتیجه نیازی ندارند.

آن‌ها به درک واقعیت نیاز دارند. آن‌ها تمامی حقیقت را می‌خواهند. ما نمی‌توانیم هر روز به اشتباه قضاوت کنیم و این اشتباه را تکرار کنیم تا در مسیر غلط حرکت کنیم. باید اصول و پایه‌های داشتن یک زندگی مناسب را پیدا کرده و براساس آن‌ها عمل کنیم. باید تصمیم‌هایی بگیریم که باعث ورود زندگی فوق العاده، خوشبختی و شادی در زندگی روزانه ما شوند.آخرین توصیه من به آن‌هایی که نیازمند و در جستجوی تغییر هستند این است که اگر مسائل را آن طور که هستند نمی‌پسندی، پس آن‌ها را تغییر بده. شما یک درخت نیستند. شما این توانایی را دارید که در هر زمینه ای در زندگی خود تغییر ایجاد کنید و همه این تغییرات از قدرت و توانایی شما در انتخاب منشأ می‌گیرند.

نگرش همه چیز است

فرآیند تغییر از درون انسان آغاز می‌شود. همه ما پتانسیل‌های بسیار زیادی داریم. همه ما انتظار داریم از تلاش‌هایمان نتایج مطلوبی بگیریم. بیشتر ما مشتاقیم که سخت کار کنیم و حاضریم بهای موفقیت و خوشبختی را بپردازیم.هر کدام از ما این توانایی و قابلیت را دارد تا پتانسیل منحصر به فرد انسانی خود را وارد عمل کند و به نتایج مطلوب برسد. اما آن چیزی که اندازه این پتانسیل را مشخص می‌کند، شدت فعالیت لازم را تعیین و تولید می‌کند و کیفیت نتایج را پیش بینی می‌کند، نگرش ماست.نگرش به ما نشان می‌دهد که تا چه افقی از آینده خود را می‌توانیم ببینیم، اندازه رؤیاهایمان را تعیین می‌کند و بر مصمم بودن ما جهت رؤیایی با چالش‌های جدید در زندگی تأثیر می‌گذارد. هیچ فرد دیگری در جهان نمی‌تواند بر نگرش ما مسلط شود.افراد دیگر می‌توانند به شیوه‌های مختلفی بر نگرش ما تأثیر بگذارند. آن‌ها با آموزش عادات ضعیف فکر کردن، شکل دهی اشتباه افکار و یا در اختیار گذاشتن منابع منفی بر نگرش ما تأثیر می‌گذارند. اما هیچکس نمی‌تواند نگرش ما را کنترل کند مگر اینکه ما داوطلبانه کنترل خود را به دیگری واگذار کنیم.

هیچکس نمی‌تواند ما را “عصبانی” کند. ما خودمان عصبانی می‌شویم و این اتفاق درست زمانی رخ می‌دهد که ما کنترل نگرش خود را به دیگران واگذار می‌کنیم. رفتار دیگران به ما ارتباطی ندارد. ما خودمان انتخاب می‌کنیم که به دیگران و رفتارشان به چه دیدی نگاه کنیم. رفتار دیگران صرفاً آزمونی برای نگرش ماست. اگر با خشم، عصبانیت، حسادت و یا بددلی نگرش محدود کننده و منفی را برای خود انتخاب می‌کنیم پس در این آزمون بازنده‌ایم. در صورتی که ما با انتخاب این اعتقاد که بی ارزش هستیم، خود را محکوم کنیم و شکست می‌خوریم .اگر برای خودمان ارزشی قائل شده باشیم پس باید مسئولیت تمامی احساسات خود را بر عهده بگیریم. باید یاد بگیریم در مقابل احساساتی که بر نگرش ما تأثیر منفی می‌گذارند و آن را منفی می‌کند، از خود محافظت کنیم و مواظب باشیم در مسیر غلط پا نگذاریم. باید بتوانیم احساساتی را تقویت کنیم که با اطمینان، ما را در مسیر رسیدن به یک آینده بهتر هدایت می‌کنند.

توانایی رسیدن به دستاوردهایی در آینده، برای هر کدام از ما به ودیعه نهاده شده است، برای دستیابی به این نتایج، مهم‌ترین انتخابی که می‌توانیم داشته باشیم این است که نگرش خود را کنترل کنیم و بر افکار خود مسلط باشیم.نگرش مثبت گنجی بسیار گرانبهاست که باید به دقت از آن مراقبت شود. مواظب افرادی باشید که با رفتار غلط خود به نگرش مثبت شما از آینده لطمه می‌زنند و یا سعی می‌کند آن را از شما بگیرند.داشتن نگرش درست یکی از اصول موفقیت است.ترکیبی از یک فلسفه فردی مناسب به همراه نگرش مثبت از خود و جهان اطراف به ما یک قدرت درونی می‌دهد و دیوار مستحکمی را در اطراف ما بنا می‌نهد که با تکیه بر آن می‌توانیم بر تمامی جنبه‌های دیگر زندگی تأثیر بگذاریم و موفق عمل کنیم.

 

برای دیدن ۱۸ کتاب برتر از میان هزاران کتاب موفقیت کلیک کنید

 

آرزو مارکت

اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

دیدگاهی بنویسید

0